Filmy samobójstwo, film czarno-biały, na podstawie powieści

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje samobójstwo, film czarno-biały, na podstawie powieści. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

„Mocny człowiek” to psychologiczny dramat ukazujący kolejne etapy moralnego upadku artysty. Główny bohater – Henryk Bielecki – jest typem człowieka dążącego za wszelką cenę do sławy i bogactwa. Morduje podstępnie swojego przyjaciela, pisarza, i wydaje jego rękopisy pod własnym nazwiskiem.
Poetycka interpretacja powieści skandynawskiego pisarza Tarjei Vesaasa „Ptaki”. Mateusz przez otoczenie uważany jest za nie całkiem normalnego. Powoduje to jego nadwrażliwość, wręcz dziecięca naiwność. Mieszka z siostrą w chacie położonej na odludziu wśród lasów i jezior. Żyje w symbiozie z naturą i umie odczytywać jej sygnały. Kiedy zbliża się nieszczęście, przyroda, z którą pozostaje w wielkiej harmonii, daje mu o tym znać… Gdy siostra spotyka mężczyznę, którego sprowadza do ich wspólnego domu, Mateusz czuje się niepotrzebny i osamotniony…
Frania (Stanisława Angel-Engelówna) skrywa tajemnicę, która może stanąć na przeszkodzie jej miłości do narzeczonego.


Młody pisarz, Lucjan Salis, wynajmuje miejsce w pokoju swojego przyjaciela Zygmunta Stukonisa. Oprócz nich w ogromnym pokoju mieszkają jeszcze: student prawa, Józef Bednarczyk, młoda dziewczyna Teodozja razem ze swoim bratem, studentem medycyny, Mieciek, brat Zygmunta, oraz młoda kobieta – Felicja. Lucjan i Zygmunt całe dnie spędzają w barach i restauracjach na piciu wódki i rozmowach o sensie życia. Pewnego dnia do miasta wraca ich przyjaciel „Dziadzia”.
Powikłane losy dwóch kobiet, które muszą walczyć przeciwnościami rzucanymi im przez los. Teresa i Linka występują razem w kabarecie, gdy ten upada, muszą szukać pracy w prowincjonalnym miasteczku. Tam nie zagrzewają długo miejsca, ponieważ teatrzyk nie wytrzymuje próby czasu, a Linka nie występuje z powodu ciąży. Zastanawia się nad jej przerwaniem, jednocześnie planując powrót do Warszawy, gdzie pozostał ojciec dziecka.
Bronka, Franka, Amelka i Kwiryna wychowały się, mieszkają w Nowolipkach. Wszędzie bieda, brak perspektyw i trzeba dużego hartu ducha, aby nie dać się dniu powszedniemu. Każda z dziewczyn ma swoje marzenia – bogactwo, kariera artystyczna, miłość, stabilizacja – cele, które zrealizować może być niezwykle trudno.
Magda Nieczajówna chce odmienić swój los. Jako córka rzeźnika nie ma najlepszych perspektyw; aby dać sobie szansę, wybiera aktorstwo. Debiutuje teatrze Złota Maska, lecz jej wyboru nie akceptuje ojciec, który wyrzuca ją z domu. Dzięki talentowi kobieta szybko odnosi sukces, staje się sławna, wychodzi za mąż za hrabiego Ksawerego Rudnickiego. Życiowy partner okazuje się bawidamkiem, któremu zależało na pieniądzach żony, chroniących go przed bankructwem. Magda nie godząc się na taki los, opuszcza rezydencję hrabiego. Po raz kolejny rozpoczyna poszukiwania bezpiecznej przystani…
Na wyzwolonych spod okupanta ziemiach wschodnich powstaje zalążek polskiej władzy. Dzielny sierżant Otryna, w prowincjonalnym miasteczku na Lubelszczyźnie, zostaje komendantem posterunku milicji. Nie jest mu łatwo wprowadzić nowy ład i porządek w mieście. Ponadto musi walczyć z bandą NSZ.
Irena pragnie wolności, swobody, radości życia. Dochodzi do wniosku, że wszystkiemu winne jest małżeństwo, zostawia więc męża z dzieckiem i wyjeżdża do Paryża. We Francji znajduje sobie adoratora, ale przyjeżdża też za nią milioner z Warszawy, który ją prześladuje. W tym czasie jej mąż, Zenon, próbuje popełnić samobójstwo. Czy jest nadzieja, że miłość zatriumfuje?
Jedna z wielu ekranizacji powieści Wiktora Hugo "Nędznicy". Inspektor policji, Javert przez prawie dwadzieścia lat obsesyjnie ściga byłego przestępce Jeana Valjeana.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…